Zanim wybierzesz myjnię dla swojego auta

z nich pozostaje mycie samochodów. Punktem obsługi samochodów pozwalających również na mycie samochodów są nawet stacje benzynowe, na których zatrudniani są pracownicy dobrze znający się na środkach czyszczących i potrafiący spra

Zanim wybierzesz myjnię dla swojego auta

Miejsca obsługi samochodów

W różnych miejscach miast i miejscowości prowadzone są centra samochodowe. Można w nich korzystać z różnego rodzaju usług samochodowych. Jedną z nich pozostaje mycie samochodów. Punktem obsługi samochodów pozwalających również na mycie samochodów są nawet stacje benzynowe, na których zatrudniani są pracownicy dobrze znający się na środkach czyszczących i potrafiący sprawnie zajmować się utrzymaniem samochodów w dobrym stanie. Oprócz stacji benzynowych korzystać można również z regularnych myjni, które spełniają szereg usług myjących, w tym regularnego mycia tapicerki i opon. Takie prace są szczególnie trudne i wymagają ogromnego zaangażowania. W przeciwnym razie będą po prostu nieskuteczne.


Auto_detailing - opis z Wikipedii

Auto detailing (ang.) ? zoptymalizowany proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdu samochodowego lub jego elementów, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, w celu podniesienia walorów estetycznych i użytkowych pojazdu, a także przedłużenia jego żywotności.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Auto_detailing


Dla porównania popularnie stosowane myjki wodne

Urządzenie zużywa tylko 4 litry wody przez godzinę, co daje 90% oszczędność w stosunku do wysokociśnieniowych urządzeń wodnych.

Ciśnienie wylatującej pary u wylotu dyszy waha się w granicach 6-10 atmosfer. Wystarcza to, żeby para wniknęła głęboko w czyszczoną powierzchnię lub dotarła do zakamarków urządzenia, gdzie dostęp jest bardzo utrudniony lub wręcz niemożliwy bez jego demontażu. Jest ono jednocześnie na tyle niskie, że nie powoduje uszkodzenia czyszczonych powierzchni ani rozbryzgu nieczystości na inne elementy otoczenia. Dla porównania, popularnie stosowane myjki wodne pompują wodę pod ciśnieniem powyżej 100 atmosfer.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą