Wielki mały problem

ziemnego. Chodzi o niszczenie owadów sposobami w domu oraz niszczenie pluskiew. Bardzo przydaje się w prasowanie ubrań ponieważ niszczy ślady jaja pluskiewka które osadzają  się na nocnych koszulach. Także oczyszczanie poprzez pra

Wielki mały problem

Usuwanie poprzez dezynsekcję

Niszczenie pluskiew. Być może temat brzmi jak jamesa bonda lupa naszej ostatniej afery podsłuchowej natomiast chodzi tutaj o coś bardziej przyziemnego. Chodzi o niszczenie owadów sposobami w domu oraz niszczenie pluskiew. Bardzo przydaje się w prasowanie ubrań ponieważ niszczy ślady jaja pluskiewka które osadzają  się na nocnych koszulach. Także oczyszczanie poprzez pralkę zdaje się być dobrym rozwiązaniem. Zazwyczaj temperatura dla prania powinna wynosić około sześćdziesięciu stopni. Inne sposoby to światło ultrafioletowe liście orzecha i inne. Mówi się też o tym że ważne jest częste sprzątanie i odkurzanie oraz wymiana mebli. Profesjonaliści mają swoje metody natomiast są one płatne i o tym trzeba pamiętać. Natomiast są często bardziej skuteczne niż domowe metody które często przy dużym zagęszczeniu pluskiew mogą zdać się na nic. Samemu trzeba wybrać najlepszą metodę. Najlepiej przy małym zagęszczeniu pluskiew wpierw spróbować swoimi domowymi sposobami a dopiero później włączyć bardziej profesjonalne metody gdy metody domowe zawiodą.


Bezpieczna dla otoczenia dezynsekcja

Ziemia ogrodowa jest naturalnym środowiskiem życia wszystkich robaków. Jednak zdarza się, że stają się one szkodliwe dla roślin, jeżeli zaczynają wchodzić na całe rośliny, podjadać je, albo po prostu pozbawiać środków witalnych. Wówczas niezbędne staje się ich zwalczanie. Zwykle takie robaki są spryskiwane przez odpowiednie środki, które działają na nie niszcząco. Można kupować także środki niszczące, którymi polewa się odpowiednie miejsca w ogrodzie. Trzeba jednak pamiętać, że mogą one niszczyć także pożyteczne robaki i starać się wybierać te środki, które są w miarę bezpieczne dla otoczenia. Zdarza się także, że robaki przechodzą do domu ogrodowego, a wówczas trzeba również w nim przeprowadzić dezynsekcję.


Podstawowe informacje o karaluchach

Karaluch, karaczan wschodni (Blatta orientalis, przestarzałe z tur. ? karakon) ? owad synantropijny (żyjący w siedliskach człowieka). Żyje w kuchniach, magazynach, wyjadając produkty żywnościowe.

Długość do 3 cm. Ubarwienie czerwone do czarno-brązowego. Dobrze rozwinięta druga para skrzydeł. Skrócone pokrywy samców nie zakrywają odwłoka, u samic jedynie zalążki skrzydeł. Długie czułki.

Samica składa 14-16 jaj w kokonie, ich rozwój w temp. pokojowej trwa ok. 279 dni. Wszystkożerne ? są jednymi z niewielu zwierząt zdolnymi do strawienia keratyny ? białka włosa (tak samo jak mole włosienniczki posiadają keratynazę ? dzięki której możliwe jest trawienie keratyny). Najchętniej gromadzą się w szparach i szczelinach oraz w miejscach wilgotnych. Mogą przenosić choroby.

Wykazują cechy stadne. Rozpoznają się wzajemnie dzięki specyficznemu wydzielanemu zapachowi. Podążają chaotycznie w miejsca, gdzie są już inne osobniki. Niektóre gatunki prowadzą nocny tryb życia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karaluch