Ulubiony temat pań - kosmetyki

nie działa kancerogennie, nie powoduje reakcji toksycznych. Jest to związek bezpieczny, gdyż działa tylko na poziomie zewnętrznej, rogowej warstwy naskórka, nie wnika głębiej w skórę. Preparaty z DHA można stosować także w ciąży.

Ulubiony temat pań - kosmetyki

Wiedza użyteczna - Wady i zalety samoopalaczy

DHA zawarty w samoopalaczu jest związkiem łagodnym, rzadko wywołującym podrażnienia czy alergie, nie powoduje uszkodzeń naskórka, nie działa kancerogennie, nie powoduje reakcji toksycznych. Jest to związek bezpieczny, gdyż działa tylko na poziomie zewnętrznej, rogowej warstwy naskórka, nie wnika głębiej w skórę. Preparaty z DHA można stosować także w ciąży. Samoopalacze powodują lekkie przesuszenie skóry, nienaturalny wygląd opalenizny oraz dość nieprzyjemny zapach, który pojawia się po około godzinie od użycia samoopalacza. Zapach ten towarzyszy reakcji jaka zachodzi między DHA a naskórkiem.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Samoopalacz


Różne sposoby na pozbycie się niechcianego owłosienia

Skuteczna depilacja we własnym domu to dość spore wyzwanie. Właściwie w przypadku większości dostępnych środków musimy spodziewać się, że już po kilku dniach od takiego zabiegu włosy zaczną odrastać. Jak sobie z tym poradzić? Na pewno najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej kosmetyczki, która zapewni nam gładkie ciało przez bardzo długi czas. Okazuje się bowiem, że depilacja laserowa czy woskowanie ciała w salonie kosmetycznym jest o wiele bardziej skuteczną formą usuwania zbędnego owłosienia niż przeprowadzanie takich zabiegów w domu. Warto więc wybrać się do kosmetyczki i poddać tego rodzaju zabiegom.


Jak zbudowany jest włos

Włos składa się z:

łodygi
korzenia
pochewki (otoczki)
opuszki (cebulki)
brodawki.
Podstawowym składnikiem włosa jest keratyna. W pigmencie włosa znajduje się barwnik zwany melaniną, który nadaje kolor włosom, tłuszcze oraz związki mineralne.

Keratyna wytwarzana jest w naskórku i zbudowana m.in. ze związków siarki i azotu. Chroni naskórek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Melanina nadaje kolor włosom i skórze. Rozróżniamy dwa rodzaje barwnika: ziarnisty i rozproszony. Ziarnisty nadaje włosom ciemny odcień, a rozproszony jasny. Im więcej we włosach barwnika rozproszonego tym włosy są jaśniejsze. Melanina nie rozpuszcza się w wodzie, natomiast rozpuszcza się w stężonych kwasach i zasadach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82os