Transport osobowy i publiczny: Taksówka

em się po mieście. Brak znajomości topografii miasta, a także niewiedza na temat kursujących tam tramwajów czy autobusów jest dość uciążliwa. Dlatego też warto skorzystać na początku z transportu taksówką. Dzięki temu możemy s

Transport osobowy i publiczny: Taksówka

Jak szybko dotrzeć pod wskazany adres?

W największych ośrodkach miejskich takich, jak na przykład Łódź przybywający do tego miasta z innych stron może mieć spory problem z szybkim poruszaniem się po mieście. Brak znajomości topografii miasta, a także niewiedza na temat kursujących tam tramwajów czy autobusów jest dość uciążliwa. Dlatego też warto skorzystać na początku z transportu taksówką.

Dzięki temu możemy szybko dotrzeć w upragnione miejsce. Jest to niewątpliwie także bardzo wygodny środek transportu, który cenią sobie szczególnie przybywający do tego miasta z innych stron. Warto zdecydować się na wybór taxi także ze względu na to, że niejednokrotnie taksówkarze mogą ominąć powstałe w mieście korki i tak dalej, a to przekłada się znacząco na szybkość dotarcia do celu.


Taksówka w Wikipedii

Taksówka ? środek transportu miejskiego, licencjonowany samochód osobowy do wynajęcia wraz z kierowcą, nieposiadający z góry określonych tras.

Według polskiego prawa o ruchu drogowym taksówka to pojazd samochodowy, odpowiednio wyposażony i oznaczony, przeznaczony do przewozu osób w liczbie nie większej niż 9 łącznie z kierowcą oraz ich bagażu podręcznego za ustaloną na podstawie taksometru opłatą

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówka


Wikipedia o kierowcy

Kierowców, którzy pobierają pensje kierując autami przewożącymi ważne osoby określa się szoferami. Słowo szofer wywodzi się od francuskiego terminu chauffeur (pol. palacz)1, ponieważ pierwsze pojazdy (w tym ich kolejowe i morskie odpowiedniki, tj. parowce, parostatki itp.) napędzane były silnikami parowymi wymagającymi obsługi palacza. W węższym znaczeniu szoferem można określić kierowcę zatrudnionego do prowadzenia samochodów luksusowych (duże sedany lub limuzyny). Szofer może być zaliczany do tzw. służby domowej.

Źródło: Kierowców, którzy pobierają pensje kierując autami przewożącymi ważne osoby określa się szoferami. Słowo szofer wywodzi się od francuskiego terminu chauffeur (pol. palacz)1, ponieważ pierwsze pojazdy (w tym ich kolejowe i morskie odpowiedniki, tj. parowce, parostatki itp.) napędzane były silnikami parowymi wymagającymi obsługi palacza. W węższym znaczeniu szoferem można określić kierowcę zatrudnionego do prowadzenia samochodów luksusowych (duże sedany lub limuzyny). Szofer może być zaliczany do tzw. służby domowej.