Super Food. O diecie i jedzeniu

o dieta bogata w białko, a jednocześnie bardzo lekkostrawna i pozwalająca na utrzymanie stałej i odpowiedniej masy ciała. Jednocześnie stosowane przez sportowców diety są dostosowane do wykonywanej przez nich dyscypliny. Dziej

Super Food. O diecie i jedzeniu

Diety sportowe jako uzupełnienie wykonywanych ćwiczeń

Sportowcy znani są z tego, że wykonują intensywne ćwiczenia fizyczne, które są uzupełniane stosowaną przez nich dietą. Zwykle jest to dieta bogata w białko, a jednocześnie bardzo lekkostrawna i pozwalająca na utrzymanie stałej i odpowiedniej masy ciała. Jednocześnie stosowane przez sportowców diety są dostosowane do wykonywanej przez nich dyscypliny.

Dzieje się tak dlatego, że jedni sportowcy zobowiązani są do utrzymywania niskiej masy ciała, a inni muzą posiadać odpowiednią masę mięśniową, żeby mogli wygrywać zawody, w których uczestniczą. Jednocześnie diety sportowe dzielą się na diety całoroczne i diety wprowadzane przed konkretnymi zawodami. Dzięki temu sportowiec może sobie pozwolić czasami na małe przyjemności, a jednocześnie kompleksowo przygotować się do najważniejszych zawodów.


Odchudzające walory sportu

Uprawianie sportu uznawane jest za bardzo dobrą metodę utrzymania zgrabnej sylwetki. Dzieje się tak dlatego, że sport pomaga w zrzucaniu zbędnych kilogramów, a poza tym sprawia, że człowiek zaczyna jeść o regularnych porach, to znaczy po każdej, kolejnej rundzie treningów. Sport wpływa także na poprawę ogólnej sprawności człowieka, który zaczął regularnie ćwiczyć i stara się o utrzymywanie dobrej równowagi i dobrej pozycji ciała.

Wszystko to sprawia, że uprawianie sportu wpływa na poprawę ogólnego stanu zdrowia osoby, która zaczęła regularnie ćwiczyć. Oczywiście jest to możliwe tylko wówczas, gdy natężenie uprawianych ćwiczeń nie jest zbyt mocne dla konkretnej osoby. W przeciwnym razie zbyt mocne treningi mogą wywołać u sportowca powstanie jakiejś kontuzji.


Definicja kulturystyki w Wikipedii

Kulturystyka ? amatorska lub zawodowa dyscyplina sportu. Polega na kształtowaniu sylwetki ciała poprzez hipertrofię mięśni szkieletowych w wyniku ćwiczeń fizycznych wykonywanych z obciążeniem; z jednoczesnym maksymalnie możliwym zredukowaniem tkanki tłuszczowej podskórnej w celu lepszego uwidocznienia mięśni.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kulturystyka