Projektowanie stron Rybnik

rzestać wchodzenia na nią i wybiorą sobie jakąś inną stronę, poruszającą taką samą lub podobną tematykę. Swoją własną specyfikę pod tym względem posiadają strony informacyjne, na podstawie których internauci wyrabiają sobie własny

Projektowanie stron Rybnik Projektowanie stron Rybnik

Internauci dużą wagę przywiązują do rzetelności stron internetowych. Jeżeli zauważą kilka razy, że na jakiejś stronie zostały zamieszczone nie sprawdzone informacje, mogą zaprzestać wchodzenia na nią i wybiorą sobie jakąś inną stronę, poruszającą taką samą lub podobną tematykę. Swoją własną specyfikę pod tym względem posiadają strony informacyjne, na podstawie których internauci wyrabiają sobie własny pogląd na świat. W gąszczu różnych stron internetowych ważne jest, aby zostały one stworzone według przyjętego wcześniej planu i posiadały słowa kluczowe adekwatne do swojej tematyki. Tylko w takim wypadku jakaś strona internetowa pozostanie popularna przez dłuższy okres czasu, a internauci chętnie będą na nią wchodzili.

Darmowe silniki obsługujące strony to świetne narzędzia do tworzenia stron półprofesjonalnych i profesjonalnych. Gotowe rozwiązania obsługujące podstawy każdej strony takie jak: logowanie, menu, templatki, czy dodatkowe moduły to doskonały sposób na szybkie stworzenie strony, która będzie wyglądała na wiele godzin pracy. Gotowe rozwiązania oczywiście niosą za sobą pewne ograniczenia w funkcjonalności, jednak w większości przypadków wystarczy napisać odpowiedni plugin, skrypt czy zmodyfikować źródło takiego silnika, aby dopasować go do naszych potrzeb. Wiele firm korzysta z tych rozwiązań i wcale nie są to półprodukty lecz pełno prawne i funkcjonalne witryny internetowe.

Dokument HTML ? plik tekstowy odczytywany przez przeglądarkę internetową, zazwyczaj mający rozszerzenie .HTM lub .HTML. Dokument HTML zawiera co najmniej dwa rodzaje tekstu: treść merytoryczną i znaczniki języka HTML sterujące wyświetlaniem treści. Może również zawierać kod rozmaitych języków skryptowych, jak PHP, JavaScript itd. oraz znaczniki kaskadowych arkuszy stylów. Cały dokument jest objęty podstawowymi znacznikami sygnalizującymi rodzaj dokumentu: . W ramach znaczników dokument HTML składa się z dwóch podstawowych bloków: części nagłówkowej oraz ciała dokumentu. Część nagłówkowa, objęta znacznikami , zawiera podstawowe informacje opisujące dokument, jak użyta strona kodowa (np. Unicode, ISO-8859-2), tytuł dokumentu, wyrazy kluczowe, słowny opis dokumentu, autor itd. Część nagłówkowa jest wykorzystywana przez sieciowe wyszukiwarki do tworzenia baz danych o stronach znajdujących się w Internecie. Ciało dokumentu, objęte znacznikami , zawiera właściwą treść dokumentu, czyli tekst, grafikę, odsyłacze itd. Użyte w dokumencie znaczniki HTML decydują o tym, jak są wyświetlane poszczególne fragmenty tekstu (np. pogrubienie czcionki, wyświetlenie obramowania grafiki, wyrównanie do prawego marginesu zawartości komórki w tabeli, oddzielenie akapitów itp.). Dokumenty HTML, jako pliki tekstowe, można redagować w dowolnym edytorze do opracowania tekstu (np. Notatniku w systemie Windows), jednak do redagowania zaleca się stosowanie wyspecjalizowanych edytorów HTML - pracujących w trybie tekstowym lub graficznym - które ułatwiają i przyspieszają tworzenie dokumentu oraz zabezpieczają w dużym stopniu przed popełnianiem błędów składniowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dokument_HTML

HTML5 ? język wykorzystywany do tworzenia i prezentowania stron internetowych www. Jest rozwinięciem języka HTML 4 i jego XML-owej odmiany (XHTML 1), opracowywane w ramach prac grupy roboczej WHATWG (Web Hypertext Application Technology Working Group) i W3C1. Jest to konkurencyjna specyfikacja w stosunku do specyfikacji XHTML 22, której rozwój został porzucony 2 lipca 2009 roku ? wsparcie wszystkich środowisk i producentów przeglądarek ukierunkowane jest na HTML 53. Nazwę można zapisywać jako HTML 5 ? jako wersję lub HTML5 ? jako nazwę. Prace nad specyfikacją zostały ukończone w 2014 roku ? 28 października standard został oficjalnie wydany jako rekomendacja W3C4. Dwa lata później ? w 2016 roku ? ma być gotowy HTML 5.1; wówczas ma być także zaprezentowany szkic standardu HTML 5.256. Główna różnica pomiędzy HTML 5 a XHTML 2 polega na tym, że HTML 5 jest pisane z myślą o kompatybilności wstecznej, podczas gdy XHTML 2 zrywało z kompatybilnością.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/HTML5

Często zamiast projekt (designerski), mówi się design, i tylko z kontekstu wynika, z którym pojęciem mamy do czynienia. Design jako cecha produktu, nie jest projektem, na bazie którego ten produkt powstał lub powstanie, podobnie jak czerwień nie jest projektem czerwonej torebki, lecz jej cechąpotrzebny przypis. Jeśli widzimy produkt finalny, a nie znamy jego projektu, to używanie pojęcia design jako projekt niesie ze sobą ryzyko błędu. Wyjaśni to przykład, w którym omawianą cechą jest wygląd, określany ? dla uproszczenia ? potocznymi słowami: "ładny" lub "brzydki". Określenie "ładny design" (jako projekt) ? nie musi być prawdziwe, bo projekt mógł być brzydki, a wykonawca wykonał dzieło niezgodnie z projektem. Można jednak się upierać, że dzieło powstało w oparciu o inny projekt, który właśnie był ładny. Rzeczywiście mogło tak być, ale to nie znaczy, że ładny wygląd zawsze jest skutkiem ładnego projektu, niekoniecznie oryginalnego. Możliwa jest bowiem sytuacja, w której wykonawca zaczął wykonywać dzieło w oparciu o oryginalny (brzydki) projekt, ale w trakcie pracy nieco improwizował, wprowadzając spontaniczne zmiany, na skutek których uzyskał efekt lepszy od zamierzonego przez projektanta. Wówczas stwierdzenie "ładny design" w sensie "projekt designu" jest fałszywe, bo ładnego projektu nie było.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Design