O przewozie osób

ia samochodem osobowym o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony uprawnia w Polsce prawo jazdy kategorii B.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Samochód_osobowyWygodne transfery lotniskoweWykonywanie transferów lotniskowych je

O przewozie osób

Samochód osobowy w Wikipedii

Samochód osobowy ? pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą12, oraz ich bagażu3. Do kierowania samochodem osobowym o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony uprawnia w Polsce prawo jazdy kategorii B.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Samochód_osobowy


Wygodne transfery lotniskowe

Wykonywanie transferów lotniskowych jest bardzo wygodną opcją na dojazd do samolotu lub odjazd z lotniska po opuszczeniu swojego samolotu. Dlatego transfery lotniskowe wykonywane są we wszystkie dni tygodnia praktycznie całodobowo z tą różnicą, że w ciągu dnia transfery lotniskowe odbywają się co chwilę, a w nocy w większych odstępstwach czasu.

Dzięki temu wszyscy klienci lotniska mogą zostać niemal natychmiast obsłużeni i dowiezieni do celu swojej podróży. Dlatego nie zawsze trzeba będzie dokonywać rezerwacji w pojazdach wykonujących transport lotniskowy, jednak w czasie świąt państwowych lub w sytuacji posiadania większego bagażu trzeba będzie wcześniej dokonać rezerwacji miejsca. Tylko wówczas będzie można spokojnie opuścić lotnisko po wylądowaniu.


Taksometr z Wikipedii

Taksometr ? w przeszłości mechaniczny a obecnie elektroniczny przyrząd pomiarowy instalowany w pojazdach służących do usługowego prowadzenia działalności w zakresie przewozu osób i ładunków (taksówkach). Taksometry służą do obliczania (według ustalonych taryf) należności za długość drogi przebytej przez taksówkę lub za czas wynajęcia tej taksówki. Wyróżniamy dwa systemy naliczania opłaty za kurs: system S i system D.

System pojedynczy naliczania opłaty S (ang. Single Application of Tariff).

Opłata naliczana jest z wykorzystaniem taryfy drogowej albo taryfy czasowej w zależności od prędkości z jaką porusza się taksówka w porównaniu do prędkości granicznej równej ilorazowi wartości taryfy czasowej przez wartość taryfy drogowej. Dla prędkości taksówki większej od prędkości granicznej opłata jest naliczana z drogi a w przeciwnym przypadku z czasu. System ten jest obecnie użytkowany w Polsce.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr