Candida albicans

andide albicans. Jeśli chodzi o pokarm, to przede wszystkim należy unikać zbyt dużej ilości cukrów prostych w posiłkach - organizm i tak nie trawi ich tak dużo. Pomocne w pozbyciu się grzyba jest też spożywanie nienasyconych kw

Candida albicans

Jak się nie dać grzybowi

Zdrowa dieta prawie że gwarantuje że grzyb się nie rozwinie, jednak gdy o niej zapomnieliśmy, lub nie wystarcza, jest parę rzeczy które skutecznie odstraszają candide albicans.

Jeśli chodzi o pokarm, to przede wszystkim należy unikać zbyt dużej ilości cukrów prostych w posiłkach - organizm i tak nie trawi ich tak dużo. Pomocne w pozbyciu się grzyba jest też spożywanie nienasyconych kwasów tłuszczowych (tych zdrowych), czosnek i mikstura wody z sokiem z cytryny. Ponadto, jeżeli jemy owoce (cukry proste) musimy dokładnie przeżuwać, żeby wszystko się strawiło zanim dojdzie do candidy. Jeśli chodzi o antybiotyki, to najlepiej jest ich unikać, ale jeżeli już musimy je przyjmować, to koniecznie wraz z probiotykami.

W zdrowym ciele zdro... nie ma grzyba. Trzeba uważać co się je, jeść tylko nieprzetworzone rzeczy, a wszystko będzie dobrze z Twoimi jelitami - i nie piszę tu tylko o grzybie.


Zalety medycyny alternatywnej

W dzisiejszych czasach bardzo powszechne są różnego rodzaju choroby. Prawie każdy z nas się na coś leczy, kolejki do gabinetów lekarskich powiększają się bezustannie, a telewizja zasypuje nas reklamami środków leczniczych. Jeśli borykamy się z problemami zdrowotnymi, a dotychczasowe leczenie nie przyniosło żadnych rezultatów, warto zainteresować się tematem medycyny niekonwencjonalnej. Składa się ona z wielu dziedzin i wykorzystuje naturalnie dostępne składniki, takie jak zioła czy produkty pszczele. Niejednokrotnie mogą być one lepiej tolerowane przez organizm chorego niż syntetyczne produkty lecznicze.


Wikipedia o candida albicans

Co wikipedia piszę o "naszej" grzybicy? Oto krótka definicja:

Candida albicans (C.P. Robin) Berkhout ? gatunek grzybów zaliczany do rzędu drożdżaków (Saccharomycetes). Jest to grzyb bezotoczkowy, wywołujący zakażenia oportunistyczne u chorych z obniżoną odpornością. Stanowi on florę fizjologiczną przewodu pokarmowego u 40-80% populacji.

Obecność 34 antygenów (zbudowanego głównie z mannanu) pozwala na różnicowanie w obrębie gatunku. Ze względu na różnicę jednego antygenu wyodrębniono C. albicans typ A (który posiada składnik antygenowy o numerze 6) od typu B, który tego składnika nie posiada.

Według analizy rRNA małej podjednostki rybosomu (18S), C. albicans razem z innymi przedstawicielami rodzaju Candida (C. tropicalis, C. parapsilosis i C. viswanathii) tworzy silnie wyodrębnioną od innych patogennych grzybów grupę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Candida_albicans